Nagovor staršem Natisni

SPOŠTOVANI STARŠI!

Iz brezskrbnih poletnih dni smo že pogumno zakorakali v september – za nas in vas nov začetek vrtčevega leta.
Veselimo se skupnih doživetij, popotovanj skozi igro, domišljijo in izkušenjsko učenje.
V vrtcu se vse bolj zavedamo pomembnosti predšolskega obdobja, poznavanja otroka, njegovih razvojnih značilnosti, potreb, pristopov in načinov dela ter teoretičnih ozadij, ki jih s seboj prinaša stroka s svojimi novejšimi pogledi na otroka. Čas, v katerem živimo, prinaša veliko sprememb. Spremembam v korak se moramo prilagajati in spreminjati tudi mi.
V vrtcu želimo spodbujati radovednost, ustvarjalnost, učenje v različnih okoljih ter privzgajati pozitivne vrednote.
Vzgojiteljice, pomočnice vzgojiteljic in vsi ostali delavci vrtca Vam želimo kot partnerji pri vzgoji ponuditi roko in zagotavljati, da bosta teorija in praksa deležni enake pozornosti.
Ohranimo vrednote, kolikor je v naši moči in vzgajajmo močne in srčne otroke. Naj bodo pripravljeni na svet, ki jih čaka in naj vanj vstopijo pogumno. Pogumno stopajmo v svet tudi mi. Koraki nikoli ne bodo pretežki, če jim bomo sledili s srcem in upanjem na uspeh.

Želim si, da bi našli skupni jezik za uresničevanje ciljev, pa naj bo to pri drobnih vsakodnevnih opravilih, ali pri reševanju večjih in zahtevnejših nalog.

»Otroci so ogledala.
Če jih obdaja ljubezen, jo odsevajo.
Če ljubezni ni, nimajo kaj odsevati.«

Majda Fajdiga
ravnateljica