Podrobnosti za Gozdna igralnica

Rebeka Prelesnik
VVZ Kekec, Grosuplje

POVZETEK
Skozi celo leto smo z otroki obiskovali gozd v bližini vrtca. Prostor, kjer smo se največkrat zadrževali, smo poimenovali gozdna igralnica. Z izvajanjem različnih dejavnosti in s poudarkom na izkustvenem učenju so otroci spoznavali gozd, naravne procese, preizkušali svoje sposobnosti in se krepili na vseh področjih razvoja.

KLJUČNE BESEDE
Zgodnje naravoslovje, Gozd, Igralnica, Gozdna igralnica

ABSTRACT
We were visiting a forest near the kindergarten with the children throughout the whole year. We named the place where we most often stayed a forest playground. Through the implementation of various different activities with the emphasis on experiential learning children were getting to know the forest and natural processes. They were testing their abilities and strengthening themselves in all areas of development.

KEY WORDS
Early natural science, Forest, Playground, Forest playground

Ime datotekegozdna igralnica.zip
Velikost datoteke4.92 MB