Jezik

DokumentiDatum dodaje

Razvrsti po : Ime | Datum | Zadetki [ Naraščujoče ]
file icon Pesnenje s pesnikom Taja Ožbolt 10/02/2011 Zadetki: 4294
Povzetek: V prispevku orišem pomen branja ter ustvarjanja poezije za otroke v predšolskem obdobju, saj je ta pomemben del književne vzgoje v vrtcu, sami elementi poezije (zvok, ritem, rima, ponavljanje) pa bistveno prispevajo k razvijanju jezikovnih in miselnih zmožnosti otrok. Zato moramo biti kot strokovni delavci odprti do sprejemanja in prenašanja raznolike poezije, hkrati pa kritični do nekakovostne literature. V nadaljevanju opišem spoznavanje in sodelovanje s pesnikom Miklavžem Komeljem, ki je potekalo v okviru širšega projekta za naslovom “Iskanje novih načinov za spodbujanje jezikovne zmožnosti otrok v sodelovanju z vzgojiteljico, logopedinjo v vrtcu ter starši”. Na vzpodbudo otrok je pesnik spesnil pesem za maskoto skupine, le-ta pa je bila vzpodbuda za otroke in starše, da je nastala naša lastna pesniška zbirka.

Ključne besede: poezija v predšolskem obdobju, spoznavanje in ustvarjanje pesmi, pesnik Miklavž Komelj
file icon Petra Bor: Projekt sodelovanja s starši, vzgojitelji in logopedinjo: ČAROBNA SRAJCA 10/02/2011 Zadetki: 4830
Povzetek:
Čarobna srajca, ki je povezovala strokovne delavce in družine je bila res čarobna, saj ji je uspelo pričarati vznemirljivo izkušnjo, ki jo je otrok delil s sebi dragimi odraslimi in drugimi otroki. Odrasli smo z njeno pomočjo in materiali v njenih žepih, ustvarjali izkušnje in okoliščine, ki so pripomogle k zgodnjemu opismenjevanju otrok in željo po igri z jezikom.

Ključne besede: ČAROBNA SRAJCA, IGRA, DRUŽINE, STROKOVNI DELAVCI